İzlenmelerim kanal açıklamasında eksik gözüküyor!

Yeni YouTube kanallarının başına sık gelen hatta köklü YouTube kanallarının dahi başına gelebilecek durumlardan birisi de kanalınızın toplam izlenme sayısının kanal açıklamasındaki toplam izlenme sayısı bölümünde hesapladığınız rakamlardan çok eksik olarak gösterilmesidir.

Örneğin:

Videonuzun kendi sayfasında izlenme sayınız 5697 olarak gözüküyor. Fakat kanalınızın açıklama bölümüne girdiğinizde bu rakamın 5697’den eksik olduğunu fark ediyorsunuz.

 

Bu durumun sebebi ise, YouTube izlenme sayınızda yaşanan ani artışlar olarak gösterilebilir. Eğer yakın zamanda YouTube izlenme satın aldıysanız ya da videonuzun tanıtımını sağlam yapıp birkaç gün içinde binlerce izlenme aldıysanız bu durumla karşılaşma ihtimaliniz yükselecektir.

Çözümü

Sanılanın aksine bu durumun herhangi bir zararı yoktur ve sorun teşkil etmez. Bu yüzden herhangi bir çözümü de bulunmamaktadır.  Birkaç gün içinde kanal açıklaması bölümündeki sayaç da güncellenecek ve güncel toplam izlenme sayınız gösterilmeye başlayacaktır.

 

Bu durum 301+ ile oldukça benzerlik göstermekte, rutin olarak 301+ e takılan videolarda birkaç saat ila birkaç gün içinde sayacın kaldığı yerden devam etmesi gibi kanal açıklama bölümündeki sayaç da kendiliğinden güncellenecektir.

Ayrıca: 301+ Kontrolü YouTube’dan kalıcı olarak kaldırıldı.

Herhangi bir şekilde müdahale etmenize ve endişelenmenize gerek yok.