WhatsApp uygulaması artık insanların hayatında büyük bir yere sahip olmuş durumda. Hayatın birçok bölümünde rol oynamakta ve SMS ile haberleşmeyi neredeyse bitirdi diyebiliriz. Her geçen günde yenilenmesine devam eden WhatsApp uygulaması son güncellemesi ile sesli görüşme, mesajlaşma, medya alışverişi gibi birçok kullanıcılar adına birçok fonksiyon içermekte. Artık mesajlaşma uygulamasından daha çok, özel hayatımızda da büyük yere sahip olan WhatsApp, telefonlarımızı izinsiz alarak mesajlarımızı okumak isteyen kötü niyetli kişilerin eline geçebilmekte.

Bu durum çoğu zamanlarda başımıza gelen ve yaşadığımız, rahatsız olduğumuz bir gerçek. Bu kötü durumdan kurtulmanın iki yolu vardır. Bunlardan birinci olanı telefonumuza tümüyle, başlı başına parola koymaktır. Bir ikinci çözüm yolu ise yalnızca WhatsApp uygulamasına parola koymak.

WhatsApp Uygulamasına Nasıl Şifre Koyacağız?

Eğer ki kullandığınız akıllı cihazınızda bulunan dahili bir şifreleme uygulaması yok ise Android cihazlar adına Google play stroreden bir şifreleme uygulaması indirerek çözüm sağlayabilirsiniz. Android kullanıcıları için markette bulunan en gözde uygulamalardan birisi haline gelmiş olan Smart AppLock uygulamasını indirerek bundan sonrası için WhatsApp uygulamanıza şifre koymanız mümkün olacaktır.

WhatsApp Şifre Uygulamasının Kurulum Aşaması

Öncelikle ilk yapmanız gerken şey Smart AppLock uygulamasını Google Play Market üzerinden Android indirin ve üzerine tıklayarak kurulumu başlatın. Kurulum işlemi tamamlanarak başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra açtığınız uygulama sizden bir parola isteyecektir. Uygulamanın varsayılan parolası 7777’dir. Daha sonrasında uygulama içerisine giriş yaparak Ayalar – Şifre ve Desen sekmelerini sırasıyla takip ederek istediğimiz şifre türünü seçerek kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Hemen ardından uygulamalar sekmesinde bulunan + butonuna tıklayarak. WhatsApp uygulamasını ya da eğer isterseniz telefonunuzdaki diğer uygulamaları da şifreleyebilirsiniz. Bu şekilde işlem gerçekleştirerek artık WhatsApp uygulamanıza bir şifre atayabileceksiniz. Ve telefonunuzu güvenli bir şekilde rahatlıkla ortada bırakabilmeniz mümkün hale gelecektir.