Reddit, 2005 yılında açılan ve birçok kullanıcının katkısı ile bilgi kaynağı anlamında ciddi bir tartışma ve arşiv sitesidir. Reddit, aylık olarak 600 milyon ziyaretçi sayısına ulaşan, her gün yeni ziyaretçilerin uğradığı, sisteme gelen kullanıcılara kaliteli tartışmalar sunan ve bu tartışmaların editörler tarafından kontrol altında tutulması ile birlikte kullanıcılarına büyük hizmetler sunan bir site olarak dikkat çekiyor.

Kullanıcıların Reddit Sitesindeki Faaliyetleri Nelerdir?

Kullanıcılar reddit sitesi üzerinde kendilerine özel topluluklar kurabiliyorlar. O
luşturmuş oldukları bu toplulukları gönüllülük esasına göre kendileri yönetebildikleri gibi dışarıya da açılabilme imkanları söz konusudur. Reddit sitesi tamamen gönüllülük esasına göre hizmet veren ve redditör denilen editörler tarafından sürekli kontrol altında tutulan, tartışma panellerinde tartışmayı baltalayacak ya da trolleme yapacak kişilere kesinlikle izin verilmiyor. Reddit sitesine giriş yapıldığında gördü kuralları adlı bölümde herkesin görüşüne ve düşüncesine saygı duyulması önemle vurgulanıyor.

Reddit’in Rakiplerinden Farkları Nelerdir?

Reddit, genel anlamda bir sosyal imleme sitesi olarak dikkat çekiyor. Reddit sitesinden faydalanan kişilerin kendilerinin girmiş oldukları sitelerdeki okudukları ve edindikleri bilgiler ile aynı olduklarını ya da benzer özellikler taşıdıklarını görebilirler. Reddit, yerli rakiplerinden yabancı dil konusunda büyük bir üstünlük kuruyor.

Özellikle İngilizce konusuna hakim olması ile birlikte yurt dışına açılma özelliği söz konusudur. Aynı zamanda rakiplerine kıyasla tartışma ortamlarına daha fazla müsaade ederek farkını ortaya koyuyor. Reddit sitesi üzerinde kullanıcıların yorumları diğer kullanıcılar tarafından iyi ya da kötü olarak oylanabiliyor.

Bu da yorumların ne kadar kalite olduğu ya da nasıl olması gerektiği konusunda kullanıcılara bilgiler veriyor. Reddit sitesi sadece edebiyat ve entelektüel konuların haricinde mizah ve eğlence konularına da yer ayırarak farkını ortaya koyuyor. Bu özelliklerinden dolayı rakiplerinden daha üstün bir konumda hizmet veriyor.