Reddit kullanıcılarının ve okuyucularının oldukça sık karşılaştıkları bir terim olan Reddit Karma puanını sizler için anlattık.

Reddit, Ülkemizde sık kullanılmasa da Dünya genelinde ve özellikle İngilizce konuşan ülkelerde oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Tüm içerikleri kullanıcılar tarafından sağlanan Reddit, içerik kalitesini korumak için böyle bir sistemi kullanma gereksinimi duymaktadır.

Reddit Karma Ne İşe Yarar?

Bazı subreddit’lere üye olmak, yorum göndermek ya da konu açmak için belli bir karma puanının üstünde olmanız gerekmektedir.

Karma Puanı Nasıl Kazanılır?

Ne kadar çok upvote yani beğeni alırsanız o kadar çok karma puanına sahip olursunuz. Aksi durumda da karma puanınız düşer.

Beğeni alacağınızdan emin olduğunuz subreddit’lerde konu açarak ya da yorum yaparak upvote kazanabilirsiniz.

reddit-upvote

Kırmızı ile işaretlenen “4” yazan kısımdan beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz postları değerlendirebilirsiniz. Bu doğrudan paylaşanın karma puanını etkiler.

Karma Puanımı Nasıl Öğrenirim?

Bilgisayardan Reddit sayfasının sağ üst kısmında kaç karma puanına sahip olduğunuz yazmaktadır. Ayrıca Mobilden ya da bilgisayardan profil sayfanıza girerek görebilirsiniz.

reddit-karma

Reddit Karma Hilesi Var Mıdır?

Bu konuyla ilgili bilinen bir hile yoktur. Ancak, alanınızla ilgili teknik bilgi veren subreddit’lerde takılarak işe yarar yorumlar ya da konular paylaşarak hızlıca karma puanınızı yükseltebilirsiniz.

Karma puanı kasmak için siyasi tartışmalardan ya da restleşmelerden uzak durmanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız.