Bildiğimiz gibi en popüler sosyal medya ağı olan Facebook’ta binlerce oyun oynanmakta. Bu oyunların hepsi Facebook ile anlaşmalı oyunlar. Bu oyunlar vakit geçirmelik eğlenceli oyunlardır. Tabi Facebook Oyun İçi Satın Almalar konusunda para yatırma kısmını düşünmezsek. Facebook oyunlarına veya genel oyunlara para yatıran çoktur. Çünkü oyun sizi belli bir yerden sonra oyuna para harcama yapmanızı sağlar. Tabi ekranın ortasında ‘Oyuna 20 TL yatır yoksa bu oyunu oynayamazsın gibi değil tabi ki’ Oyuna para yatırdığınızda gelişiminiz oldukça hızlanır.

Ama siz para yatırmadan devam edeceğim diyorsanız biraz daha fazla vaktinizi alabilir bu iş. Bu oyuna para yatırdığınızda(satın alımlarda) paranın hepsi oyun kuruluşuna gitmez. Çünkü oyun Facebook’ta oynanıyor. Yani siz bir oyun yaptıysanız ve bunu Facebook üzerinden oynanmasını istiyorsanız. Önce Facebook’la anlaşmanız gerekecektir. Oyuna para yatırdığınız Facebook kendi komisyonunu alır. Geri kalan ise oyun kuruluşuna gider. En meşhur Facebook oyunlarından Candy Crush sizin de bildiğiniz gibi takıldığınız yerlerde sizden geçmeniz için taş ister taşı verip geçersiniz.

 

Bunun gibi daha birçok örnekler var. Daha sonra Facebook da çok popüler olan Çiftlik oyunları vardır. Çiftlik oyunlarında ise para yatırma mantığı alan açmaktır. Size oyuna başlarken ilk başta küçük bir alan sunar siz bunu oynadıkça belli bir yere kadar geliştirirsiniz daha sonra diğer bölgeleri açmak bir hayli zordur. Sizde oyunu daha rahat daha uzun ömürlü oynamak istiyorsanız oyuna para yatırırsınız.

 

Ödeme Anında veya Sonrasında Bir Sıkıntı Çıkar mı?

Facebook oyunlarında veya Playstore’dan indirdiğimiz oyunlarda bir sıkıntı çıkması pekte mümkün değildir. Hatta ve hattakredi kartı bilgilerim çalındı vb. gibi olayların riski bir hayli düşüktür.

 

Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Birçok ödeme yöntemleri vardır. Banka havalesinden mobil ödemeye mobil ödemeden kartlara kadar birçok seçenek vardır. Hatta bilgilerini vermek istemeyen kişiler için ön ödemeli kartlarda vardır.