Günümüzde sosyal medyanın aktif kullanımıyla birlikte iletişim neredeyse sosyal medya araçları ile gerçekleşmektedir. Bunlardan bir tanesi de çok yaygın olarak kullanılan Facebook tur. Facebook kendi içerisinde barındırdığı sohbet kanalını yeni bir güncelleme ile ayırmış ve Facebook Messenger ile hayatımızdaki yerini almıştır. Birçok sebeple birlikte bu uygulamayı kullanmak istemeyebilir sıkılabilir ya da artık bu uygulamaya ihtiyacınız olmayabilir. Bu durumda Facebook Messenger nasıl iptal edilir?

 

Messenger sizi bildirimlerden dolayı rahatsız ediyorsa bu durumdan sessize alarak kurtulabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için Messenger sayfasını açarak ayarlardan bildirimleri sessiz konumuna getirebilirsiniz. Bu uygulamayı tamamen silmek veya iptal etmek istiyorum diyorsanız Google Play üzerinden uygulamalara giderek Messenger yazan yazının yanındaki kaldır butonunu kullanarak tamamen kaldırabilirsiniz. Bir diğer yolu da ayarlar bölümünden uygulama yöneticisine giriniz. Buradan Facebook Messenger bulup kaldır butonuna basarak işleminizi bitirebilirsiniz. Böylece istemediğiniz uygulamayı tamamen telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan kaldırmış olacaksınız.

 

Facebook Messenger Bildirimler Nasıl Kapatılır?

 

Facebook Messenger’dan size gelen bildirimlerden rahatsızlık duyuyorsanız ve kapatmak istiyorsanız bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Hem de ne kadar kapalı kalmasını ayarlardan seçebiliyorsunuz. Bunun için konuşma ekranındayken seçeneklere tıklayın ve “Sessize Al” alanına tıklayın. Daha sonra size kaç saat veya gün bildirim almak istemediğinizi sorulacak. Bu alanda size uygun olan seçeneği seçtikten sonra artık gelen bildirimleri almayacaksınız.

Android Telefon üzerinden Facebook Messenger nasıl iptal edilir?

Telefon üzerinden işlem gerçekleştirmek için aşağıdaki yollar takip edilebilmektedir.

Telefonunuzun ayarlar bölümünden uygulama yöneticinizi açın
Hepsi bölümünden Facebook üzerine dokunun
Kaldır seçeneğini işaretleyerek uygulamayı kaldırabilirsiniz.

 

iPhone ve iPad üzerinden Facebook Messenger nasıl iptal edilir?

iPhone ve iPad üzerinden işlem gerçekleştirmek için aşağıdaki yollar takip edilebilmektedir.

Parmağınızı uygulama simgesine basılı tutun
Ekranda beliren X işaretine dokunun
Onaylamak ( Silmek ) için Sil’e dokunarak uygulamayı kaldırabilirsiniz.